Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

URAN OSOBINE

2 posters

Ići dole

URAN OSOBINE Empty URAN OSOBINE

Počalji od bibiboom Čet Feb 18, 2010 1:09 am

Uran

--------------------------------------------------------------------------------




Pokazuje srodnost sa Merkurom, pa je izgrađen od Hladnog i Suvog, ali u obrnutoj proporciji, gde Suvo ima prevagu. Po svojoj prirodi Uran je malifik, a u Vodoliji pokazuje svoje najbolje dejstvo. Ovu planetu je otkrio (1871), astronom Vilijam Heršel, pa se kaže da je Uranov simbol potekao iz početnog slova H. Krst (materija) nalazi se iznad kruga (duh) i između dve vertikalne linije. Drugim rečima, duh radi pomoću materijalnih uslova, ali je pod kontrolom uma.


Uran odstupa od normalnog i uobičajenog. Preko ove planete razvijamo nezavisnost i originalnost, pa se kroz Urana sve nazadne forme, reformišu i modernizuju. Uran u potpunosti odbacuje tradicionalne, stare i ukorenjene strukture društva kroz ličnu pobunu i protest. Kod pojedinca izaziva rušilačko ponašanje, naglost i dramatičnost, jer je sklon iznenadnim i neplaniranim promenama. U horoskopu je izražen kod genija i naučnika.


Simbolika Urana na psihološkom nivou:

- originalnost, nezavisnost, nekonvencialnost, orignalnost, radoznalost, idealizam, sklonost pobunama.


Konstruktivne osobine Urana:

- kreativnost, nezavisnost, domišljatost, pronalazaštvo, pronalaženje novih teorija, eksperimentisanje, otvorenost, jaka intuicija, napredna shvatanja, reformizam.



Destruktivne osobine Urana:

- netrpeljivost, ekcentričnost, fanatizam, nastranost, neodgovornost, eksplozivnost, netolerantnost, nestrpljivost, nekontrolisanost, tvrdoglavost, žustrost, agresivnost, anarhizam, despotizam, perverznost.
Simbolika Urana na objektivnom nivou:

- akumulator, helikopter, elisa, dalekovod, alarm, homoseksualnost, elektronska pošta, daljinski upravljač, antena, industrija, fabrika, demonstracije, autobus, automobil, instrumenti, fizika, dinamit, autoservis, internet, fotografija, generator, dizalica, avijacija, avion, inženjer, granata, ekspedicija, brzina, eksploziv, grč, grom, gromobran, izviđač, orkan, uragan, oluja, naučnik, laserski štampač, kazino, otkriće, pronalazak, patent, nauka, novo, padobranac, lift, kockarnica, pilot, lutrija, kompjuter, pirotehnika, magneti, komunizam, mikroskop, kriza, kretanje, mobilni telefon, modem, most, munja, start, prečica, propeler, saobraćaj, stres, samoubistvo, pruga, psihologija, psihoterapija, šatl, seizmologija, radar, šifra, socijalizam, sociologija, radijski studio, šok, spiker, razvod, refleksi, rizik, ringišpil, štrajk, taksi, televizor, tehnologija, zvuk, utičnica za struju, vatromet, ventilator, vetrenjača, zvučnik, zemljotres, elementarne katastrofe, vir, vazduh, ventili, uzbuna, revolucionar, jeretik, struja, elektrane, elektrotehničari, rentgenolozi, radio-telegrafisti,, metafizičari, lap-top.



Od organa: mozak, nervi, koštana srž.



Od biljaka: čestoslavica, pasja leska, jasika, sočivo, kukuta, kamenika, mlečika, treslica, rotkva, gavez.



Od životinja: egzotične ptice, jegulja, raža, kukavica, divokoza, antilopa.



Od boja: lila, ljubičasta, tamno plava.



Od metala i minerala: uranium, platina, aluminijum, radijum, radioaktivni elementi, magnetske i električne materije.



Drago kamenje: ćilibar.
bibiboom
bibiboom
Admin

Posts : 277
Join date : 08.02.2010
Age : 45

https://bibiboom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

URAN OSOBINE Empty Re: URAN OSOBINE

Počalji od Chocoladizza Čet Avg 05, 2010 5:24 pm

šta znači kad se kaže mesto pada urana u horoskopu Question znam da je mesto pada sunca=pad života=smrt imam plutona na tom stepenu-19s vage ali mi nije jasno kako se tumači kad u horoskopu postoji i stepen pada i stepen egzaltacije urana Question Rolling Eyes
Chocoladizza
Chocoladizza

Posts : 39
Join date : 08.07.2010
Age : 44
Location : Čokoladija

Nazad na vrh Ići dole

URAN OSOBINE Empty Re: URAN OSOBINE

Počalji od bibiboom Sre Sep 08, 2010 8:42 pm

Chocoladizze ,
svaka planeta ima mesto pada,to je mesto gde se neoseca bas najbolje,ima i mesto slucajnog dostojanstva ,naprimer saturn u 7 kuci je u slucajnom dostojanstvu jer je sedma kuca kuca vage pa se tu malo saturnu dize cena i ublazuje strogoca sunny

A tog plutona sto spominjes pusti malo na miru.........pluton je generacijska planeta i svi koji smo 1979 godiste ili tu neko okolnje imamo plutona u vagi i blizu tog stepena.Moj je na 18 stepenu sta reci kada sam oduvek vikala da mi je baba -pluton vestica hahahaha
bas sam zlocko.
Pad urana ,znak u kojem se uran oseca lose .Tipa uran u vagi nije bas dobar jer moze doneti lomove bracnoj zajednici,teznju ka vanbracnim zajednicama,tj on ti dodje kao i venera u vodoliji bezgranicna ljubav ,univerzalna bez stega,pa se samim tim sve sto je vezano za vagu,zakoni,papirologija,brak,sve se to rusi i poprima neku novu pricu.
bibiboom
bibiboom
Admin

Posts : 277
Join date : 08.02.2010
Age : 45

https://bibiboom.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

URAN OSOBINE Empty Re: URAN OSOBINE

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu